ikizderegenclik | Forum..
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

ikizderegenclik | Forum..

AnasayfaAnasayfa  GaleriGaleri  AramaArama  Latest imagesLatest images  Kayıt OlKayıt Ol  Giriş yapGiriş yap  

Fazıl Say korkuyor

2 posters
YazarMesaj
Misafir
Misafir
Anonymous

Fazıl Say korkuyor Empty
MesajKonu: Fazıl Say korkuyor   Fazıl Say korkuyor EmptyPerş. Ocak 31, 2008 2:51 pm

Fazıl Say, tepkilerden öyle çekinir olmuş ki bakın neler söyledi...

NTV’de Yekta Kopan’ın sunduğu "Gece Gündüz" programının canlı yayın konuğu olan ünlü piyanist Fazıl Say, Alman gazetesi Süddeutsche Zeitung’da çıkan demecinden sonra kendisine yönelik yoğun tepki sebebiyle psikolojik zorluklar yaşadığını anlattı.

Say, "Son 7 haftadır çok fazla sokakta eskisi gibi gezeyim, İstiklal Caddesi’nde 2 saat yürüyeyim yapamam şu anda. Çok fazla öfke ve tepki aldım, biraz ürküyorum. Evden her çıkışımda biraz ürküyorum. Bunlar yeni şeyler benim hayatımda biraz alışmam, adapte olmam lazım" dedi.

Bu olumsuzlukların ruhuna yansıdığını söyleyen Fazıl Say, "Direkt müziğime yansımadıysa da ruh halime yansıdığı için şu anda kendimi eskisinden daha güçsüz hissediyorum. Bazı yeni şeylere alışma dönemi benim için. Bu toplumun değişimine alışma dönemi ve biraz da mücadele etme dönemi. Mücadeleyi kazanabiliriz de kaybedebiliriz de ama en azından hakikaten mücadele etme dönemidir" dedi.

Alman gazetesinde çıkan demecinde sözlerinin yanlış tercüme edildiğini yineleyen Fazıl Say, yıllardır üretmek için verdiği mücadeleden bahsetti.

Say, "Sözlerim tamamen yanlış tercüme edildi ve yanlış yönlere çekilmişti. "Giderim, gitmek istiyor" gibi laflar falan. Tam tersi hepimiz biliyoruz ben yıllardır mücadele verdim, yıllardır da üreten bir insanım. Kızımı mutlu ve aydınlık bir ülkede yaşatmak isterim. Onunla 20-30 yıl sonra Ege’de, Akdeniz’de mutlu yaz gecelerinin altında, yıldızların altında mutlu saatler geçirmek isterim. İnsanların istekleri kolay, ama istekleri gerçekleştirmesi şu vardığımız noktada kolay değil."
Rizeli_Genc
Fenerbahçe
Fenerbahçe
Rizeli_Genc

MemLekeT : yeyladan
İkizderegenclik : Fazıl Say korkuyor 1-5710

Fazıl Say korkuyor Empty
MesajKonu: Geri: Fazıl Say korkuyor   Fazıl Say korkuyor EmptyPtsi Şub. 04, 2008 10:18 am

saol seko paylaşımın için
Misafir
Misafir
Anonymous

Fazıl Say korkuyor Empty
MesajKonu: Geri: Fazıl Say korkuyor   Fazıl Say korkuyor EmptyPtsi Şub. 18, 2008 12:11 am

teşekkürler muhtar
AyCiBiN
PayLaşım Team
PayLaşım Team
AyCiBiN

MemLekeT : İkİzDeRe
İkizderegenclik : Fazıl Say korkuyor 1-5710

Fazıl Say korkuyor Empty
MesajKonu: Geri: Fazıl Say korkuyor   Fazıl Say korkuyor EmptyPtsi Şub. 18, 2008 4:47 pm

TEsekkürler verdiğin bilgiler için

Fazıl Say korkuyor
1 sayfadaki 1 sayfası