ikizderegenclik | Forum..
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

ikizderegenclik | Forum..

AnasayfaAnasayfa  GaleriGaleri  AramaArama  Latest imagesLatest images  Kayıt OlKayıt Ol  Giriş yapGiriş yap  

"UEFA Kupası neden olmasın?"

YazarMesaj
Misafir
Misafir
Anonymous

"UEFA Kupası neden olmasın?" Empty
MesajKonu: "UEFA Kupası neden olmasın?"   "UEFA Kupası neden olmasın?" EmptyCuma Şub. 01, 2008 5:18 pm

Galatasaray'ın genç oyuncusu Hakan Balta, sezonun ilk yarısının kötü geçmediğini, ancak henüz yüzde 100'lük performansa ulaşamadıklarını söylerken, "Kaliteli bir takımız, UEFA Kupası neden olmasın? Bence şansımız var" dedi.
1.2.2008

Hakan Balta, Galatasaray Dergisi’nin Şubat ayı sayısında yer alan röportajında, Galatasaray’a geldiği için mutlu olduğunu belirterek, şunları kaydetti: "Galatasaray’a gelirken zorlanabileceğimi düşünüyordum. Çünkü takımdan hiç kimseyi tanımıyordum ve yeni girdiğim ortamlara hemen adapte olabilen bir insan değilim. Bu yüzden takıma adaptasyon sorunu yaşayacağımı düşünüyordum ama tam tersi çıktı. Arkadaşlar beni çok sıcak karşıladı, hoca da çok destek oldu. Galatasaray’da da Almanya’da yaşamış oyuncular var, onlarla çabuk iletişim kurdum. Üstelik artık bende Almancı futbolcu kimliğinden ayrıldım, beşinci senem bu Türkiye’deki. Kamplarda ise sabit bir arkadaşla kalmıyoruz, odada kiminle kalacağımıza hoca karar veriyor" diye konuştu.

Genç futbolcu, sezonuna çok iyi başladıklarını ifade ederek, "İyi de devam ettik ancak son maçlarda istediğimiz performansı gösteremeyince mağlup olmasak da eleştiriler aldık. Ancak önemli olan kötü oynadığımız maçları bile kazanabilmek çünkü bu maçları kazanırsak şampiyon oluruz. Benim açımdan ilk yarı fena değildi ama hala yüzde 100’lük performansıma ulaşabilmiş değilim. Belki biraz daha alışmam gerek, kolay değil, çok büyük bir camia Galatasaray. İkinci yarı inşallah" diye konuştu. Sarı-kırmızılı takımda bek olarak görev alan Hakan, "Profesyonel futbolda belki de en zor pozisyon bek oynamaktır. Bir kere çok koşmanız lazım, ataklara katılacaksınız sonra geriye dönüp ters kademeye gireceksiniz... Aynı koridorda maç boyu git gel. Zordur ama başarılı oynarsanız da takıma çok faydalı olursunuz. Pozisyonumda takip ettiğim, beğendiğim oyuncu Barcelona’dan Eric Abidal" dedi.

"UEFA KUPASI NEDEN OLMASIN?"
Hakan Balta, kaliteli bir takım olduklarını ifade ederek, "UEFA Kupası neden olmasın? Bence şansımız var" dedi. UEFA Kupası 3. turda Bayern Leverkusen ile karşılaşacaklarını hatırlatan genç futbolcu, "Açıkçası gruptan çıkmamız şans oldu. Bayern Leverkusen’in eski, güçlü Leverkusen olduğunu düşünmüyorum. Tamam hala üst sıralarda ve kaliteli bir takımlar ancak içeride alacağımız iyi bir sonuçla turu geçeceğimize inanıyorum. UEFA Kupası’nda gerçekten kaliteli takımlar var. Alman ve İspanyol takımları gerçekten kaliteli takımlar ama biz de kaliteli takımız ve bu ekipleri yenebilecek güçteyiz. UEFA Kupası neden olmasın? Bence şansımız var" ifadelerini kullandı.

"LINCOLN ŞANSIZLIKLAR YAŞIYOR"
Hakan Balta, Brezilyalı takım arkadaşı Lincoln’un sezona iyi başladığını ancak şansızlıklar yaşadığını söyledi. Lincoln’un oynadığı maçlar sırasında çok sert müdahalelere maruz kaldığını ifade eden Hakan, "Kendisi de söylüyordu faulle durdurulduğunu. Ayrıca yabancı bir futbolcu. Kolay değil tabi, ben bile ilk geldiğimde Türkiye’ye sorunlar yaşamıştım. İkinci yarıda daha iyi olacağını düşünüyorum. Hem takım arkadaşlarını ve rakipleri de daha iyi tanıyor" dedi.

Alman futbolu ile Türk futbolu arasında önemli farklılıkların bulunduğunu bildiren Hakan, şunları kaydetti: "Bence aralarındaki en büyük fark alt yapı. Futbola altı yaşında başladım ve bundan birkaç yıl sonra, 8-9 yaşlarındayken dörtlü savunmayı öğreniyordum. Zaten iki ülkeden de maç izlediğiniz zaman aradaki fark açık şekilde görülüyor. Türkiye’deki maçlar daha hızlı, daha tempolu. Almanya’daki maçlar sanki daha ağır oynanıyormuş gibi geliyor. Aradaki fark Alman futbolunun taktiğe daha fazla önem vermesi. Taktikler daha çok öne çıkar Almanya’daki maçlarda."

Hakan Balta, sarı-kırmızılı taraftarların şu ana kadar kendilerini iyi desteklediğini de belirterek, "Örneğin Avusturya Wien maçında ben bile saha içinde soğuktan etkilenirken onlar bizi hiç susmadan desteklediler. Biz de tabi onları mutlu etmeye çalışıyoruz. Umarım her şey yolunda gider, sezon sonunda onlara şampiyonluk kupasını hediye ederiz" şeklinde konuştu.
Rizeli_Genc
Fenerbahçe
Fenerbahçe
Rizeli_Genc

MemLekeT : yeyladan
İkizderegenclik : "UEFA Kupası neden olmasın?" 1-5710

"UEFA Kupası neden olmasın?" Empty
MesajKonu: Geri: "UEFA Kupası neden olmasın?"   "UEFA Kupası neden olmasın?" EmptyPtsi Şub. 04, 2008 10:27 am

gs bu kadroyla uefa yı alması zor gözüküyor ama inş alır alırsa türklerden biiri olsın niye yabancılar alsın

"UEFA Kupası neden olmasın?"
1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-